Výhřevné kameny, kabely a fólie

06.04.2017

Také se vám stává, že máte z hrnku kafe ledovou kávu dřív než byste o to stáli..? A co tahle břidlicová super věc v přírodním designu, která by mohla hrnek přihřívat do příjemné teploty? :-O .... Nejspíš i takhle by to šlo... ale možná bude přece jen lepší tento kámen použít na "ohřívání" nějakého toho terarijního potvora, protože přesně na to je určený. Stejně jako topné desky, nebo kabely, které můžete koupit nebo objednat v různých variantách na naší prodejně. ;-)

Topný kámen 6 W je určen pro menší terária, kde vytvoří plochu o teplotě cca 35° C

(měřeno při okolní teplotě 22°C, kámen ničím nezakrytý).
Prodejní cena: 270,- Kč
Topný kámen 15 W je vhodné použít ve středně velkých teráriích od délky 70 cm. Povrch kamene je prohřátý na příjemnou teplotu, kterou plazi vyhledávají a rádi se na ni nahřívají. Tuto velikost je velice výhodné použít v teráriích s větším počtem mláďat, popř. s chovnou skupinou, u které mimo jiné pomáhá navodit rozmnožovací aktivity.
Prodejní cena 330,- Kč

Topidla Ultratherm® produkují infračervené teplo o ultradlouhých vlnových délkách. Tato vlnová délka je pro lidské oko neviditelná a spíše než vzduch ohřívá vybavení vivária. Tento způsob ohřevu je velice podobný působení slunce a je schopen ohřát cokoliv, co mu přijde do cesty. Plazi toto teplo absorbují obdobným způsobem, jako když se vyhřívají v přirozeném prostředí. Topné folie se ohřívají, ale vydávají jen mírné teplo, takže zvíře může sedět pod nimi nebo na nich. Při použití v normálních podmínkách nemohou topné folie a pásy Ultratherm zvíře spálit. Většina plazů potřebuje ve viváriu tepelný gradient, to znamená, že musí mít možnost pohybovat se mezi teplejšími a chladnějšími oblastmi. Topná folie by měla být umístěna tak, aby zaujímala maximálně jednu třetinu plochy vivária. Zbývající nevytápěná část umožňuje zvířatům vzdálit se dle potřeby od tepla. Topnou folii je nejvýhodnější umístit pod terárium, popř.nalepit na zadní nebo boční stěnu vně i uvnitř.
Topná folie ULTRATHERM 8 Wattů 290,- Kč
Topná folie ULTRATHERM 15 Wattů 320,- Kč

Silikonové topné kabely pro vytápění terárií, nádrží pro chov krmného hmyzu nebo rack systémů. Jsou určeny k instalaci do betonu, pod obkládací kachličky pro vytvoření vyhřívaných podlah apod. Topná část kabelu se nesmí vystavit kontaktu s vodou nebo možnosti mechanického poškození (krmní hlodavci apod.). Topná část kabelu tvoří smyčku s oběma konci v jedné spojce, kterou přechází v přívodní šňůru.
Tuto spojku je třeba chránit před vlhkostí a srážející se vodou. Délka topné části je uvedena u jednotlivých hodnot příkonů. Připojení přímo k síti 230 V normalizovanou zástrčkou, popř. přes termostat, časový nebo soumrakový spínač. Délka přívodní šňůry je 2 metry.
Jakékoliv zkracování a úpravy jsou naprosto nepřípustné a mohou vést k úrazu elektrickým proudem nebo požáru!
Topný kabel do suchého prostředí, Příkon/Délka 10W/1,70m prodejní cena 270,- Kč.